MASO WEST s.r.o. : VÝROBNÍ ZÁVOD KLATOVY

Maso a masné výrobky, lahůdky a lahůdkářské výrobky - Prodejny Klatovy, Stod u Plzně, Horšovský Týn
Cesta: www.masowest.cz > Provozovny > Výrobní závod Klatovy
Maso ze Šumavy, Maso Klatovy
Maso a masné výrobky
Lahůdkářské výrobky
Klatovy, Domažlice, Stod, Horšovský Týn

MASO WEST s. r. o.

MASO WEST s. r. o. je výrobcem a dodavatelem čerstvě opracovaného masa ze Šumavy, uzenářských výrobků a specialit a lahůdkářských výrobků studené a teplé kuchyně vč. zajištění distribuce obědů.

Produkty z vlastní výroby distribuuje v rámci celé České republiky a nabízí v síti vlastních prodejen.

Nabídku společnosti doplňuje cateringový servis.

 

Proteinové výrobky

Jsme výrobci proteinových výrobků Šmakoun - chytrá potravina pro zdravý životní styl!

Výrobní závod Klatovy


Historie společnosti MASO WEST s. r. o. sahá do roku 1999. Ve známém klatovském řeznictví U Šedlbauerů (ul. kpt. Jaroše) lákal usměvavý čuník s kšiltovkou Klatovany k nákupu uzenin a uzenářských specialit z vlastní výroby. Poptávka po lákavě vonících a chuťově výtečných párcích, klobásách, voňavých uzených masech, salámech, tlačenkách, jaternicích či krajových specialitách rostla. Na výrobu uzenin a opracovaných mas postupně navazovalo několik rozvozních linek s chladírenskými vozy.

Na podzim roku 2003 přibyla pod hlavičku společnosti MASO WEST s. r. o. jatka v Dehtíně (okres Klatovy), která dodnes pokrývají potřeby vstupní suroviny klatovského výrobního závodu. Jatka v Dehtíně prošla v roce 2015 zásadní modernizací a rekonstrukcí, kdy byla významně navýšena kapacita porážek. V jatkách se pravidelně poráží výhradně český dobytek pro distribuci a další zpracování ve výrobě. Od prvopočátku se společnost zaměřuje na podporu českého zemědělce a české produkce vepřového a hovězího masa. Veškerý zdroj prasat a hovězího dobytka pochází od šumavských zemědělců převážně z oblasti Klatovska a Plzeňska.

Zájem o výrobky z produkce spol. MASO WEST s. r. o. stále rostl, ovšem kapacita výrobních a expedičních prostor v řeznictví U Šedlbauerů již byla nedostačující. Na podzim roku 2005 došlo k zásadnímu obratu ve vývoji společnosti. Veškerá výroba opracovaného vepřového a hovězího masa a uzenin se přesunula do výrobního závodu v Gorkého ulici v Klatovech. Tomu všemu předcházely náročné stavební a technologické úpravy a rekonstrukce veškerých prostor výrobny, investice do vybavení nových strojů, zařízení a vozového parku.

Sortimentní nabídka společnosti MASO WEST s. r. o. se takřka přes noc rozšířila o nabídku lahůdkářských výrobků. Široký sortimentní záběr tak umožnil MASO WESTu expanzi za hranice Plzeňského kraje. V současné době spol. MASO WEST pokrývá logisticky celou Českou republiku s nabídkou výrobků z vlastní produkce:

  • hovězí a vepřové opracované maso
  • uzeniny, uzenářské speciality, krajové speciality
  • výrobky studené kuchyně – chlebíčky, majonézové saláty, saláty bez majonézy, pomazánky, aspiky, obložené bagety a housky, obložené mísy
  • výrobky teplé kuchyně – nabídka závodního stravování, distribuce teplých jídel, knedlíky, polotovary, plněné rolády
  • doplňkový prodej – mražená drůbež a zelenina, sýry

Výše zmíněnou nabídku uzenin, masa a lahůdek doplňuje cateringový servis. 

Výrobní závod MASO WEST je dnes vybaven moderními špičkovými technologiemi, které umožňují produkci čerstvého masa a uzenin na nejvyšší úrovní a v nejlepší kvalitě. Společnost je pravidelně auditována Státní veterinární správou.

Společnost MASO WEST splňuje náročné mezinárodní standardy kladené na bezpečnost, kvalitu a zákonné požadavky při výrobě potravin, o čem svědčí udělení certifikátu IFS. Společnost má dále zavedený a plně funkční systém kritických kontrolních bodů HACCP.

Na podporu českého řeznického řemesla vychovává a zaměstnává spol. MASO WEST s. r. o. ve spolupráci se SZPŠ Klatovy učně v oboru řezník - uzenář, kteří se podílejí na zpracování a výrobě českých produktů. 

„ Smyslem a cílem práce všech zaměstnanců společnosti MASO WEST je spokojený zákazník, který se vždy rád vrací k osvědčené kvalitě a značce. Chceme nabízet takové výrobky, které dělají čest tradičnímu řeznicko – uzenářskému, lahůdkářskému a kuchařskému řemeslu."

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ